żaluzje panelowe

ŻALUZJE PANELOWE zwane inaczej storami japońskimi, czy z języka angielskiego "panel track" - są ciekawą alternatywą dla verticali gdyż podobnie jak one mogą zakrywać duże połacie okien. Żaluzje panelowe można powiedzieć, że są to pasy o szerokości od 40 cm do 110 cm, poruszające się po wielotorowej szynie (może być od 2 do 5 torów).

Żaluzje panelowe nadają wnętrzom bardzo nowoczesny wygląd nawiązując jednocześnie do tradycji ruchomych ścian japońskich. Obok tradycyjnych paneli z tkanin bardzo dużą popularnością cieszą się panele wykonane z tkaniny typu "woven paper". Zsuwanie za pomocą sznurka jest identyczne jak w standardowych żaluzjach pionowych (verticalach).

 

Panele mogą się zsuwać na jedną stronę lub rozsuwać na boki jak kurtyna. W zależności od liczby torów, typu zsuwania, a także rodzaju sterowania można szynę konfigurować w różny sposób.

Sterowanie Ręczne

Sterowanie ręczne (zsuwanie) odbywa się za pomocą rączki przytwierdzonej do pierwszego panelu, podobnie jak w zwykłych zasłonach.

Sterowanie sznurkowe

Sterowanie za pomocą sznurka jest identyczne jak w standardowych żaluzjach pionowych (verticalach).

Sterowanie elektryczne

Panel Track może być zrealizowany w wersji z napędem elektrycznym poprzez mechaniczne połączenie paneli z szyną G-rail. Napędy G-rail posiadają specjalną funkcję pozwalającą na zaprogramowanie do 5-ciu komfortowych położeń (miejsc zatrzymywania się paneli).